Vali keel

Eelmisel aastal asutatud Eesti Nüüdismuusika Keskus kolis oma tegevusega Mustpeade majja.

„Eesti Nüüdismuusika Keskus on suurepärane täiendus Mustpeade majale, mis juba on koduks Tallinna Filharmooniale ja Tallinna Kammerorkestrile. See toob majja veel rohkem kontserte ja muusikuid ning annab seeläbi veel sagedamini põhjust ka muusikasõpradel külastada,“ ütles Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Nii Mustpeade Maja tegevuse rikastamine kui muusikavaldonna erialakeskuste toetamine on mõlemad Tallinna kui muusikalinna jaoks olulised tegevussuunad ning sümpaatsel viisil sai need antud juhul omavahel ühendada.“

Eestis luuakse maailmatasemel nüüdismuusikat, millele pühendunud interpreetide ja ansamblite mitmekesisus on muljetavaldav. Eesti Nüüdismuusika Keskuse eesmärk on kaasaegse- ja eksperimentaalmuusika alase tegevuse koordineerimine ja arendamine, heliloojatele, esitajatele ja muusikateadlastele loomeresidentuuride korraldamine. Keskuse loomise pikemaajaline eesmärk on ka suurendada Tallinna tõmmet rahvusvahelise nüüdismuusika valdkonna jaoks.

„Eesti Nüüdismuusika Keskus ühendab uue muusika maastiku võtmeorganisatsioone ning aitab elavdada professionaalset nüüdismuusika loome- ja esitusdiskussiooni läbi loengute, kontsertide, õpitubade ja avalike diskussioonide,“ sõnas helilooja ja MTÜ Eesti Nüüdismuusika Keskuse juhatuse liige Taavi Kerikmäe.

Lühikese ajaga on näha ka Mustpeade majja kolimise positiivsed mõjud - eelmisel nädalal, 10. – 11. novembril toimus Tallinna Uue Muusika Ansambli esitletav mikrotonaalse muusika festival Sound Plasma ning sel nädalavahetusel, 18. – 19. novembril loob Tallinna Filharmoonia korraldatava laste- ja noorte muusikafestivali Big Bang programmis kaasa hetkel aktiivseim ja tuntuim uue muusika ansambel Eestis Ansambel U:.

Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

https://www.facebook.com/eestinyydismuusikakeskus